AktualnościPozostałeWystawy

Woda i Beton | Agnieszki Laskus i Katarzyny Laskus-Stwora

By 10 listopada 2022No Comments

Galeria OT RONDO w Słupsku

ul. Niedziałkowskiego 5, 76-200 Słupsk

wystawa czynna w dniach: 15 listopada – 9 grudnia 2022r.

Wernisaż wystawy: 15 listopada godz. 17:00

Wystawa dwóch sióstr Agnieszki Laskus i Katarzyny Laskus-Stwora oparta została o dwa wzajemnie przeciwstawne byty, będące punktem wyjścia i głównym tematem fotograficznego dialogu artystek. Kontrasty uwidaczniające się w życiu autorek oraz odmienne postawy twórcze opisane są przez konkretne atrybuty. Woda oraz beton lub bardziej dosłownie ziemia to dwa żywioły, dwie z podstawowych składowych świata materialnego, które stoją w opozycji do siebie, jednocześnie się ze sobą splatając.
To odległe elementy nierozerwalnie ze sobą powiązane i nieustannie obustronnie na siebie oddziałujące.

Intuicja i logika, kolor i szarość, stała i zmiana – to nieprzystające do siebie kategorie będące jednak ze sobą w nieustającym kontakcie oraz intensywnej polemice za pomocą obrazu. Przenikanie się tak skrajnych postaw uwidacznia nam jak ważny jest dialog i jak wiele z niego możemy czerpać, gdzie dostrzegać to co łączy i jest wspólne.

Agnieszka Antosiewicz-Mas

Agnieszka Laskus 

Pochodzi ze Słupska. W swojej praktyce, między innymi, nauczała fotografii analogowej w Stanach Zjednoczych; przez wiele lat dokumentowała narady i debaty polityczne w Wielkiej Brytanii, utrwalała za pomocą fotografii swoje podróże po świecie oraz portretowała tancerzy tango.

W ostatnich latach powróciła do fascynacji z okresu dzieciństwa i zajęła się tematem piękna natury, a szczególnie wody. Jej prace prezentowanenagradzane były na wielu wystawach w kraju i zagranicą (m.in. Austrii, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, w Wielkiej Brytanii i we Włoszech).

Członkini Royal Photographic Society oraz Association of Polish Artists w Wielkiej Brytani.

Katarzyna Laskus-Stwora

Pochodzi ze Słupska. Mieszka w Krakowie. Związana z Wrocławiem. Magister sztuki. Zajmuje się fotografią autobiograficzną i konceptualną. Prowadzi działalność edukacyjną w zakresie tradycyjnego oraz cyfrowego obrazu fotograficznego. Lubi fotografować aparatem wbudowanym w telefonie.

Autorka bloga Portfolio jako archiwum, w którym to prowadzi rozmowy z artystami na temat bardzo szeroko rozumianego procesu twórczego i archiwizacji dzieła.

Brała udział w wystawach w kraju i za granicą, zbiorowych i indywidualnych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członkini Związku Polskich Artystów Fotografów oraz uczestniczka Autorskiego Laboratorium Fotografii we Wrocławiu.

error: