AktualnościWystawy

Waldemar Zieliński | fotorelacja | Czwartek z kulturą

W czwartek 25 maja w Teatrze Zdrojowym im. Fryderyka Chopina o godzinie 18.00 odbył się „Czwartek z kulturą” Waldemara Zielińskiego.

Fotorelacja ze spotkania.

Waldemar Zieliński to fizyk i fotograf (Uniwersytet Wrocławski, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii; Wyższe Studium Fotografii w Warszawie; Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu – kierunek fotografia), a także edukator w zakresie dziejów fotografii.
Wykładał w Wielkopolskiej Szkole Fotografii w Poznaniu i Wyższym Studium Fotografii afa we Wrocławiu, zajmuje się także historią fotografii oraz dawnymi technikami fotograficznymi. Jest autorem artykułów dotyczących przede wszystkim historii fotografii na Dolnym Śląsku i ziemi kłodzkiej: m.in.:„Początki fotografii na ziemi kłodzkiej (1839 – 1865)”, „Początki fotografii na Dolnym Śląsku – epizody”, „Fotografowie w Dusznikach-Zdroju do 1945 roku”, Jean Paar – fotograf i pisarz związany z Wrocławiem i ziemią kłodzką”, „Eva Siao – chińska fotografka z Lądka-Zdroju”, wydał też „Leksykon fotografów Ziemi Kłodzkiej 1839 – 1945”, który został wyróżniony na Wrocławskich Targach Książki Silesiana 2019. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików i Stowarzyszenia Historyków Fotografii a także Stowarzyszenia Dziennikarzy RP oraz ZAiKS.

Prywatnie ceni sobie kreację i twórczość, a także to, że w wieku 60 lat stanął na Gerlachu, najwyższym szczycie Tatr (2655 m n.p.m.).

error: