Aktualności

Stanisław Kulawiak laureatem Brązowego Medalu Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”

By 12 czerwca 2024No Comments

W dniu 7 czerwca 2024 r. w Ostrzeszowskim Centrum Kultury podczas uroczystej gali finału Fotograficznego Konkursu dla Młodzieży pt. „Moje miejsce, mój czas” – Ostrzeszów 2024 odznaczono Stanisława Kulawiaka Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Medal wręczyła Pani Senator Ewa Matecka w asyście Pani Żanety Lasieckiej-Stodolnej, dyrektora Delegatury WUW w Kaliszu oraz Gospodarzy Miasta i Powiatu. Dr Wiesław Przybyła w swojej laudacji i Studio 6×6 w filmie biograficznym pt. „Od buntownika do klasyka” zaprezentowali 50-letni dorobek twórczy Artysty.

Dla przeciętnych odbiorców i użytkowników fotografia stanowi zaledwie zwierciadło rzeczywistości. Dzięki artystom potrafi jednak tę rzeczywistość przenikać i wydobywać jej głęboko ukryte warstwy. Pański dorobek twórczy jawi się w tym kontekście jako pasmo nieustających eksploracji miejsc, ludzi i czasu. Co jednak najcenniejsze, udaje się Panu uchwycić to, co niekiedy zaledwie przez moment łączy przedziwne, niemal nieprzystawalne jakości. Tworzy Pan opowieść, która dowodzi, że historii nie wolno upraszczać do przełomowych zdarzeń, że jej esencja, jej prawdziwe znaczenie ujawnia się w drobnych, lecz nasyconych emocjami gestach, w nieoczekiwanym działaniu czy zaskakującym, a przy tym wzbogacającym doświadczeniu.
Gratulując Panu kolejnego zaszczytnego wyróżnienia, życzę, aby świat nigdy nie przestawał być dla Pana zagadką i wyzwaniem. To niezwykle ważne dla nas, odbiorców, którzy przez pryzmat Pana artystycznej wrażliwości poznajemy fascynujące zakamarki mikroświatów i niezliczone emanacje rzeczywistości.
Ewa Matecka, Senator RP

 

Zdjęcia: OCK

 

 

 

error: