AktualnościGaleria za SzafąSpis wystawWystawy

Simone Salvatori – Marcin Wiktorski | MORGUE ENSEMBLE – wystawa

By 21 października 20225 listopada, 2022No Comments

Galeria Fotografii ZPAF
Św. Marcina 4, Wrocław

Simone Salvatori – Marcin Wiktorski – MORGUE ENSEMBLE

wernisaż: 4.11.2022 r., godz. 16.30
wystawa: 21.10–6.11.2022 r.

MORGUE ENSEMBLE

Sam fenomen fotografii post mortem nie jest niczym nowym, znany jest historii „recepcji” sztuki od dawna. Przestawienia te prowokują zaangażowany odbiór, a widząc stan, którego często unikamy, traktujemy jak tabu, znajdujemy się nagle obok to obrazy odbieramy jak własne oświadczenie. Mimo fizyczności tych fotografii mamy więc do czynienia z czymś niematerialnym, traumatycznym, odmiennym od fizykalnej płaszczyzny odczuć. Paradoksalnie wyjątkowo proste prace są bardzo złożone, a ich lektura może każdemu uważnemu widzowi zapaść w pamięć oraz zaangażować go w odbiór i doświadczanie. Wystawa opisuje znikomość życia, niewystarczalność przyrodzonych sił, bezradność wobec przemijania i bezsilność wobec śmierci. Zamysł ekspozycji spoczywa na zmierzeniu się ze sobą, co niechybnie styka nas z dręczącą tajemnicą i określeniu jaką zagadką jesteśmy sami dla siebie.

Simone Salvatori / Marcin Wiktorski

Simone Salvatori: artysta, muzyk, autor tekstów i konceptualista stojący na czele dark/neofolkowego zespołu Spiritual Front. Mieszka i tworzy w Rzymie.

Marcin Wiktorski: wesoły wrocławski fotograf i antropolog kulturowy. Niepoprawny buddysta, piewca hedonizmu oraz niekryty miłośnik piwa. Posiadacz wielu dyplomów oraz gwarant nieprzeciętnego stylu artystycznego.

Wystawa organizowana w ramach Wroclaw Industrial Festival

error: