AktualnościPozostałe

Rafał Michalak [*] 1971-2021

By 28 maja 20211 czerwca, 2021No Comments

W czwartek 27.05.2021 r., po długiej i ciężkiej chorobie odszedł przedwcześnie nasz związkowy kolega Rafał Michalak.

Pożegnanie Rafała odbędzie się w piątek 4 czerwca 2021 r. o godz. 14:40 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu, blok 8, nisza 18.

Artysta fotograf, człowiek niezwykle pracowity i utalentowany, z ogromną pasją tworzenia. Mieszkał i pracował we Wrocławiu. Ukończył Wydział Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie studiował Fotografię i Multimedia. Związany zawodowo od wielu lat z branżą reklamową i fotografią komercyjną. Jednocześnie aktywnie realizował nagradzane w konkursach i festiwalach cykle autorskie, prezentowane w Polsce i za granicą. Jego głównym obszarem poszukiwań było zagadnienie transgresji, czyli świadome przekraczanie barier i ograniczeń jakie oferuje człowiekowi życie. Szczególnie intensywnie tym tematem zajmował się przez ostatnią dekadę życia, dociekając motywacji, którymi kierują się ludzie w swoich ekstremalnych zachowaniach i krańcowych stanach świadomości.

Autor znaczących cykli fotograficznych, m.in.: Aberacja, Interferencens, Autopresja, Pomiędzy snem a szaleństwem, La natura Morte, Wstyd, Ściana.

https://rafalmichalak.com/

error: