Galeria za SzafąPublikacje GaleriiSpis wystawWystawy

Halina Marduła – Jesteśmy

By 5 czerwca 202311 lipca, 2023No Comments

Zapraszamy na wystawę

Halina Marduła – Jesteśmy

Wernisaż: 07.06.2023 r., godz. 18.00
Wystawa: 07.06–09.07.2023 r.

Galeria Fotografii ZPAF
ul. Św. Marcina 4, Wrocław

Wydarzenie na Facebooku

Świadomość rodzi się za sprawą zdolności organizmu do postrzegania wrażeń powstających w wyniku aktywności ciała.

Cała struktura świadomości wraz z jej mechanizmami sterowania zachowaniem jest zakorzeniona w nieświadomych procesach cielesnych, które podtrzymują funkcjonowanie żywego organizmu.

Alexander Lowen, Głos ciała

Ciało to samodzielny byt, zdolny do utrzymania własnego jestestwa, wzrostu i regeneracji. Jednakże, czy ciało to Ja? Mogę je obserwować, odczuwać zmysłowo, w pewnym zakresie kontrolować. Jesteśmy więc razem – Ja i moje ciało. Jeśli tak, to kim jestem Ja, która posiada ciało? Przejawiam się poprzez nie, urzeczywistniam dzięki niemu, definiuję siebie i świat zewnętrzny. Ja i moje ciało trwamy razem we wspólnym istnieniu, a rozpoznajemy się poprzez dotyk i wewnętrzny dialog. Jesteśmy.

Halina Marduła, urodziła się w 1983 r. we Wrocławiu, gdzie obecnie mieszka i pracuje. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz kierunku Fotografia i Multimedia na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. W fotografii interesuje ją tak aspekt dokumentalny jak i kreacyjny. Podejmuje wątki związane z widzialnym i niewidzialnym wymiarem rzeczywistości, takimi jak: cielesność, psychika, świadomość, wyobraźnia, a także sztuczna inteligencja. Członkini ZPAF.

error: