AktualnościGaleria za Szafą

Dagmara Dominik-Ogińska – Pejzaże irrealne – wernisaż

By 31 lipca 201515 lutego, 2021No Comments

Związek Polskich Artystów Fotografików, Okręg Dolnośląski

Dagmara Dominik-Ogińska – Pejzaże irrealne

wernisaż: 31.07.2015 r., godz. 18.00
wystawa: 31.07–30.08.2015 r.

Galeria Za szafą
Wrocław, ul. Św. Marcina 4

Pejzaże irrealne
To cykl zdjęć opisujący zmienność i kruchość piękna natury oraz ułomność ludzkiej pamięci. Dostrzeżenie tego piękna wymaga uważności. Jednakże raz zobaczone – pozostaje w myślach na dłużej, czasami na wiele lat. Wracając do niego we wspomnieniach, mamy świadomość, że nasz wewnętrzny obraz nie jest już tym samym widokiem, który widzieliśmy w rzeczywistości, choć jest równie realny i intensywny. Pejzaże irrealne Dagmary Dominik-Ogińskiej stanowią afirmację otaczającego nas świata. Każda z tych fotografii jest jak ubranie ciszy w obraz. Ciszy piękna chwili.

Dziękuję Piotrowi Komorowskiemu za nieocenioną pomoc w organizacji wystawy oraz dodanie odwagi w odkryciu istotnej cząstki siebie.

Dagmara Dominik-Ogińska
Rocznik 1973, mieszka i pracuje we Wrocławiu, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Paris I Sorbonne – Panthéon w Paryżu (Francja), zawód wykonywany – sędzia. W 2011 roku uzyskała dyplom Międzynarodowego Forum Fotografii „KWADRAT” we Wrocławiu za cykl zdjęć zatytułowany „Eterycznie”. Głównym obiektem jej artystycznych zainteresowań jest krajobraz – odkrywany, zapamiętany, a także kreowany na nowo.

Zdjęcia z wernisażu: Stanisław Kulawiak

error: