ExhibitionsPlein Air Workshops

Wobec Miejsca i Czasu IV – Zamek Czocha

By 12 October 2013August 5th, 2021No Comments

WOBEC MIEJSCA I CZASU IV – ZAMEK CZOCHA 2013
ŚWIADOMOŚĆ, PRZEMIANY, RZECZYWISTOŚĆ
Wystawa poplenerowa OD ZPAF

23 twórców było uczestnikami IV edycji pleneru Wobec Miejsca i Czasu IV w Zamku Czocha:

Czesław CHWISZCZUK, Andrzej DUDEK- DÜRER, Tomasz FRONCKIEWICZ, Ewa Gnus, BarbaraGÓRNIAK, Waldemar GRZELAK, Roman HLAWACZ, Ryszard KARCZMARSKI, Ryszard Kopczyński, Jarosław MAJCHER, Marek MARUSZAK, Janusz MUSIAŁ, Piotr Maciej NOWAK, Jerzy PIĄTEK, Wacław ROPIECKI, Andrzej RUTYNA, Krzysztof SAJ, Zdzisław SŁOMSKI, Marek WESOŁOWSKI, Marzena WESOŁOWSKA, Rafał WARZECHA,Iwona WOJTYCZAFRONCKIEWICZ, Waldemar ZIELIŃSKI.

Artyści w pełen inwencji i kreacyjny sposób zainspirowany niezwykłym miejscem, zrealizowali swoje prace.

Idea pleneru zainicjowana przez Andrzeja Dudka –Dürera to stworzenie platformy dla twórców o różnych postawach i orientacjach artystycznych, wymiana doświadczeń , konfrontacja filozofii życia i twórczości, konfrontacja różnych podejść do techniki i technologii, metod pracy i działań.

Wobec Miejsca i Czasu…IVŚWIADOMOŚĆ, PRZEMIANY, RZECZYWISTOŚĆ to idea przewodnia pleneru.

Miejsce i czas, w ważny sposób wpływa na człowieka, a na twórcę w szczególności. Kreator znajdujący się TU I TERAZ w subiektywny sposób dokonuje refleksji nad otaczający światami. Podtytuł pleneru ŚWIADOMOŚĆ, PRZEMIANY, RZECZYWISTOŚĆ to kategoria związana z analitycznym podejściem do rzeczywistości, uświadomieniem ciągłego procesu przemiany i efektów wynikających z transformacji, zastanowieniem nad podmiotowością doświadczenia miejsca i czasu, analizą postrzegania jak i indywidualnej wizualizacji. Odnalezieniem, w kontekście tego szczególnego miejsca i czasu indywidualnego subiektywnego obrazu rzeczywistości.-Andrzej DUDEK-DÜRER 

Efektem pleneru jest wystawa pokazująca ponad 60 prac artystów. W ramach pleneru odbyły się również otwarte warsztaty fotograficzne, każdy z uczestniczących twórców przedstawił dorobek twórczy oraz założenia teoretyczne twórczości. Gośćmi pleneru byli krytycy Andrzej Saj i Adama Sobota, którzy przedstawili wykłady odnoszące się do idei pleneru.

error: