ExhibitionsNews

Michał Pietrzak – PSPACE – otwarcie wystawy w Galerii Korytarz

By 23 May 2014November 8th, 2020No Comments

Wernisaż wystawy Michała Pietrzaka w Galerii Korytarz w Jeleniej Górze.

Michał Pietrzak  – PSPACE

Wernisaż: 23.05.2014 r., godz. 15.30
Wystawa: 23.05-22.06.2014 r.

Galeria Korytarz
Jeleniogórskie Centrum Kultury
ul. Bankowa 28/30, Jelenia Góra

Kuratorzy:
Ewa Andrzejewska i Wojciech Zawadzki

W piątek 23 maja odbył się wernisaż wystawy pt. „PSPACE”  Michała Pietrzaka. Składa się na nią kilka zestawów prac oscylujących wokół tematu przewodniego, jakim jest ogólnie rozumiana „przestrzeń”, a dokładniej rzecz ujmując wzajemne oddziaływanie: jej na nas i nas na nią.

Autor wypowiada się za pomocą fotografii, budując z nich poliptyczne obiekty zestawiane z animacjami poklatkowymi. Tłem prac jest zurbanizowana przestrzeń miejska będąca punktem wyjścia do dalszych rozważań. Jak pisze we wstępie do katalogu Adam Sobota „Architektura nie sprowadza się dla niego do plastycznej formy, ale ukazuje ją jako poligon ludzkiej obecności, która stwarza, ożywia i przekształca przestrzeń. W tych relacjach ludzie wyznaczają puls życia poprzez uobecnianie się i zanikanie w ustalonym przez kamerzystę polu widzenia. To coś zupełnie innego niż typowe dla idealizowanych wizualizacji architektury ozdabianie ich wstawkami sylwetek ludzkich i elementów przyrody. Tutaj autor ukazuje autentyczny „habitat”, gdzie widoki banalnej miejskiej zabudowy i rytmy ludzkiej obecności stapiają się w fascynującą całość.”

Wystawę można oglądać do 29 czerwca 2014 r. w Galerii Korytarz w Jeleniej Górze. Kuratorami wystawy są Ewa Andrzejewska i Wojciech Zawadzki.

error: