Exhibitions

Michał Pietrzak – 96_16: PSPACE – w Bystrzycy Kłodzkiej

By 7 October 2016November 8th, 2020No Comments

Podwójne wydarzenie 96_16: PSPACE / Strefa w Bystrzycy Kłodzkiej. W Muzeum Filumenistycznym będzie miała miejsce wystawa Michała Pietrzaka PSPACE, a w Kawiarni Kulturalnej koncert muzyki elektronicznej Jarosława Kujdy Strefa. Wydarzenie to ma miejsce w 20 rocznicę pierwszej wspólnej wystawy obu twórców.

Michał Pietrzak – 96_16: PSPACE

Wernisaż: 7.10.2016 r., godz. 18:00
Wystawa: 7.10– 20.11.2016 r.

Muzeum Filumenistyczne
Mały Rynek 1, Bystrzyca Kłodzka

Jarek Kujda –  96_16: Strefa

Koncert: 7.10.2016 r. godz. 20.00

Jura [space electronic / dark core]Mikro Orchestra [8 bit / gameboy terror]Teresa [new wawe / psychodelic]

Kawiarnia Kulturalna
Wojska Polskiego 26/15, Bystrzyca Kłodzka

Wydarzenia na Facebooku Pspace i Strefa
Więcej informacji na Michał Pietrzak i Mikroorchestra

Na wystawę „PSPACE” składa się kilka zestawów prac oscylujących wokół tematu przewodniego, jakim jest ogólnie rozumiana „przestrzeń”, a dokładniej rzecz ujmując wzajemne oddziaływanie: jej na nas i nas na nią. Autor wypowiada się tu za pomocą fotografii, budując z nich poliptyczne obiekty zestawiane z poklatkowymi animacjami video. Tłem prac jest zurbanizowana przestrzeń miejska będąca punktem wyjścia do dalszych rozważań. Jak pisze we wstępie do katalogu wystawy Adam Sobota „Architektura nie sprowadza się dla niego do plastycznej formy, ale ukazuje ją jako poligon ludzkiej obecności, która stwarza, ożywia i przekształca przestrzeń. W tych relacjach ludzie wyznaczają puls życia poprzez uobecnianie się i zanikanie w ustalonym przez kamerzystę polu widzenia. To coś zupełnie innego niż typowe dla idealizowanych wizualizacji architektury ozdabianie ich wstawkami sylwetek ludzkich i elementów przyrody. Tutaj autor ukazuje autentyczny „habitat”, gdzie widoki banalnej miejskiej zabudowy i rytmy ludzkiej obecności stapiają się w fascynującą całość”.

Na „Strefie” Jarka Kujdy, będzie można usłyszeć zilustrowane wizualizacjami występy trzech projektów muzycznych: Jura, Mikro Orchestra i w niepełnym składzie Teresa. Jura  to pochodzący z Rengersdorf niezależny producent muzyczny. Tworzy muzykę elektroniczną z pogranicza gatunków dark elektro, industrial techno, powernoise i darkcore. Na co dzień związany z projektem Teresa i Mikro Orchestra (dawniej Gameboyzz Orchestra Project), gdzie odpowiada mi.in. za bity, produkcję i mastering. W przeszłości klawiszowiec w zespole Kunstbande SLA oraz breakbeatowym Doxapine. Mikro Orchestra to pochodzący z Kłodzka zespół, grający muzykę elektroniczną za pomocą kieszonkowych konsol do gier typu GameBoy. Zespół stylistycznie nawiązuje do 8-bitowej sceny komputerowej (Commodore 64, Atari, ZX Spectrum itd.). Do 2006 r. występował pod nazwą „Gameboyzz Orchestra Project”. Aktualnie jego skład stanowią: Jarosław Kujda, Mariusz Jura, Bogusław Krawczuk. Teresa, to jak określają sami jej członkowie, nieślubne dziecko Kunstbande SLA i Marzeń Artylerzystów, grające new wawe / psychodelic. Do część wizualizacji koncertowych wykorzystano prace multimedialne Michała Pietrzaka.

fot.: Joanna Kaucz, Michał Pietrzak

error: