Behind The Wardrobe GalleryExhibitionsExhibitions

Magdalena Lasota, Sławomir Okrzesik – ODDycham WROcławiem

By 17 May 2017November 8th, 2020No Comments

Zapraszamy na wystawę

Magdalena Lasota, Sławomir Okrzesik – ODDycham WROcławiem

wernisaż: 17.05.2017 r., godz. 18.00
wystawa: 17.05–18.06.2017 r.

Galeria Za szafą 
Wrocław, ul. Św. Marcina 4

Chodząc ulicami naszego miasta, mijając obcych ludzi zadawaliśmy sobie pytanie kim są, czym się zajmują, czym potrafiliby nas zaskoczyć? Zastanawialiśmy się jak wyglądałby portret nas jako zbioru tych, których los zetknął tu i teraz? Czy powinniśmy stworzyć ten obraz tylko naszymi “słowami”, czy pozwolić na chór głosów? Z pytań i niepewności powstał projekt ODDycham WROcławiem, trzy różne spojrzenia na każdego z bohaterów zamknięte w oszczędnym, literacko-fotograficznym tryptyku. Niemal niezauważenie, niedawni nieznajomi z ulic Wrocławia stali się częścią naszego życia. ODDycham WROcławiem to dwa lata naszej pracy, połączonej z poznawaniem naszych bohaterów. W mediach klasycznych, społecznościowych i pocztą pantoflową rozesłaliśmy wieści, że zapraszamy do atelier każdego, kto chciałby nam coś o sobie powiedzieć i dać się uwiecznić. Liczba chętnych przekroczyła nasze oczekiwania. Prezentowane na wystawie zdjęcia są tylko skromnym wyborem, zaś resztę obejrzeć można w Internecie, tam gdzie zawsze miały swój dom.

Magdalena Lasota — rocznik ‘79, absolwentka fotografii w WSSiP w Łodzi, fotografka wrocławskiego studia STROP, członkini Związku Polskich Artystów Fotografików, członek Zarządu Okręgu Dolnośląskiego ZPAF.

Sławek Okrzesik — rocznik ‘77, absolwent fotografii w WSSiP w Łodzi, fotograf wrocławskiego studia STROP, wykładowca Międzynarodowego Forum Fotografii „Kwadrat”.

error: