Behind The Wardrobe GalleryExhibitionsExhibitions

Iwona Wojtycza-Fronckiewicz i Tomasz Fronckiewicz – Interferencje

By 6 December 2017November 8th, 2020No Comments

Zapraszamy na wystawę

Iwona Wojtycza-Fronckiewicz i Tomasz Fronckiewicz – Interferencje

wernisaż: 17.11.2017 r., godz. 18.00
wystawa: 6.11–3.12.2017 r.

Galeria Za szafą
Wrocław, ul. Św. Marcina 4

Wystawa towarzysząca jubileuszowi 70-lecia ZPAF

Tytuł naszej wystawy jest odpowiedzią na wspólne życie i pracę dwojga fotografów kobiety i mężczyzny, prywatnie małżeństwa, zawodowo współpartnerów tworzących razem firmę w branży reklamowo-fotograficznej. Wspólna praca i wspólne pasje oddziałują wzajemnie na kolejne indywidualne realizacje tworzonych obrazów. Jesteśmy razem praktycznie przez cały czas, wspólnie żyjąc i pracując. Tytuł wystawy „Interferencje” zaczerpnęliśmy ze zjawiska fizycznego powstawania nowego, przestrzennego rozkładu amplitudy fali (wzmocnienia i wygaszenia) w wyniku nakładania się dwóch lub więcej fal (superpozycji fal). Trwała interferencja fal występuje, gdy są one spójne, czyli obecna jest korelacja faz i równość częstotliwości. Przenosząc definicję interferencji w naszą życiowo-artystyczną podróż otrzymujemy interferencję naszych wrażliwości, temperamentów, bagażu doświadczeń życiowych i dialogu, w którym możemy się artystycznie zgadzać, bądź nieco różnić, jednak zjawisko wzajemnego oddziaływania na siebie będzie nam trwale towarzyszyć.
Iwona Wojtycza-Fronckiewicz i Tomasz Fronckiewicz

Iwona Wojtycza-Fronckiewicz – urodzona w Brzegu, gdzie mieszka i pracuje, prowadząc z mężem studio fotograficzne. Ukończyła autorską szkołę wokalną Olgi Szwajgier Laboratorium Głosu w Krakowie, następnie Studium Fotografii Pho-Bos (2001) i Wyższe Studium Fotografii AFA (2003) we Wrocławiu. W 2006 roku ukończyła studia na Uniwersytecie Zielonogórskim z tytułem magistra sztuki, spec. fotografia. Brała udział w wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą. Od roku 2007 jest członkiem ZPAF. Fotografia jest dla niej obszarem refleksji i poszukiwaniem piękna w przestrzeni, która na pozór jest banalna i nieciekawa.

www.wojtycza-fronckiewicz.pl

Tomasz Fronckiewicz – absolwent ASP we Wrocławiu. Stypendysta DAAD w Brunszwiku, Niemcy. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Członek KiT Stowarzyszenia Żywych Poetów w Brzegu, członek grupy artystycznej „Kontynuacja i Sprzeciw”. Prowadzi wraz z małżonką studio fotograficzne. Animator kultury. Należy do ZPAP O/ Wrocław i ZPAF O/Dolnośląski.

error: