Behind The Wardrobe GalleryExhibitionsExhibitions

Agnieszka Antosiewicz-Mas – TŁO PAMIĘCI

By 5 March 2020November 8th, 2020No Comments

Zapraszamy na wystawę

Agnieszka Antosiewicz-Mas – TŁO PAMIĘCI

wernisaż: 5.03.2020, godz. 18.00
wystawa: 5.03–29.03.2020 r.

Galeria Za Szafą
Wrocław, ul. Św. Marcina 4

Fotografia pamiątkowa, będąca głównym punktem odniesienia wystawy, niewątpliwie dotyka tego, co w fotografii najistotniejsze, czyli pojęcia pamięci. Jak wspomina Roland Barthes, jest ona, w pewnym sensie, „dowodem na istnienie świata”. Pojawia się jednak pytanie, czy kiedy oglądamy stare albumy rodzinne, to widzimy w nich świat jakim był w rzeczywistości, czy może jednak nasz umysł subiektywnie przetwarza zdarzenia i ich okoliczności, wybierając z nich to, co składa się na naszą „autorską” interpretację minionego czasu?

Wystawa „Tło pamięci” to zaproszenie do osobistego świata wspomnień, gdzie każdy kolaż to osobna historia. Cykl jest głęboko osadzony w mojej indywidualnej pamięci. Zestawione ze sobą na nowo, w nieistniejących wcześniej konfiguracjach pamiątkowe fotografie zdają się konsekwentnie pisać historię przeszłości, jednak z bardziej uniwersalistycznej, artystycznej perspektywy.

Punktem wyjścia w pracy nad obrazami była fragmentaryczność, subiektywizm i niedokładność wspomnień, a więc zacieranie się faktycznego czasu i miejsca zdarzeń. To również próba szukania własnej tożsamości, badania konstrukcji osobistej poprzez konfrontację z pamięcią rodzinną.
Agnieszka Antosiewicz-Mas

Agnieszka Antosiewicz-Mas, ur. w 1979 roku we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Międzynarodowego Forum Fotografii KWADRAT we Wrocławiu (2012). Obecnie słuchaczka Autorskiego Laboratorium Fotografii Piotra Komorowskiego. Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych. W swoich działaniach preferuje fotografię inscenizowaną. Jej dotychczasowe poszukiwania skupiają się na cielesności, przemijaniu i pojęciu pamięci. Autoportret, będący próbą sformułowania szeregu uniwersalnych znaczeń, zajmuje szczególne miejsce w jej twórczości. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

error: