Others

104 lata Stefana Arczyńskiego

By 31 July 2020November 8th, 2020No Comments

STEFAN ARCZYŃSKI — 31 lipca 2020 roku kończy 104 lata!

Miło jest nam poinformować, że nasz Kolega, nestor polskiej fotografii, Stefan Arczyński 31 lipca 2020 roku kończy 104 lata!

Drogiemu Jubilatowi składamy gratulacje i najlepsze życzenia!

Koleżanki i Koledzy z Okręgu Dolnośląskiego ZPAF.

Stefan Arczyński został członkiem ZPAF w 1951 roku. Przez wiele lat był członkiem Rady Artystycznej ZG ZPAF. Głównym tematem jego twórczości jest krajobraz, portret, reportaż i architektura. Jako autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą nagrodzony został wieloma odznaczeniami, m.in. Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

W środowisku fotografików cieszy się olbrzymim szacunkiem, jest osobą autentycznie bezkonfliktową o dużym poczuciu zawodowego koleżeństwa. Pomimo zacnego już wieku niezmiennie aktywny twórczo, przy tym wszystkim jest niezwykle skromny, kiedy w 1997 roku podczas powodzi uległ zniszczeniu położony nad Odrą jego dom z pracownią, bagatelizował tę sytuację mówiąc, że są bardziej poszkodowani. Znamy go wszyscy jako niezawodnego starszego kolegę o nieskazitelnej uczciwości, zawsze uśmiechniętego i pełnego optymizmu. Jest dla nas niekwestionowanym autorytetem, niedoścignionym wzorem.

Dlatego jest Naszym Mistrzem!

error: